PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139957}

Straż nocna

Nochnoy Dozor
6,7 20 253
oceny
6,7 10 1 20253
6,0 5
ocen krytyków
Straż nocna
powrót do forum filmu Straż nocna

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego filmu, może troche dlatego, że nie lubie filmów z Hollywood i ich "prostoty" zagłuszanej masą efektów specjalnych.
Opowiedziana historia jest na prawdę ciekawa, nie ma tu problemów, rodem z Blade-a itp. gdzie to jedynym problemem bohatera jest wypracowanei odpowiedniej "technologii" zabijania przeciwników. Po wyjściu z kina (no może po odejściu od monitora;-) długo pozostaje w pamięci. Nie ma wyraźnej granicy kto jest dobry a kto zły (pewnie statystyczny widz filmów z Hollywood by się nie połapał), niby od początku sympatyzujemy z jasną stroną ale wszystko jest rozmyte.
Widać nawiązania do innych twórców(jestem dość młodym kinomanem więc może już ktoś wcześniej to stosował), kable od dzwonka i zapłon w silniku jak u Finchera a programy oglądane w TV nawiązuja do aktualnych zdarzeń przypominaja Ghost Doga Jarmusha.
Efekty specjalne wyważone, nie za dużo nie za mało. Jedyne zastrzeżenia mam do ciężarówki robiącej fikołka nad przechodniem, wygląda sztucznie.

S
P
O
I
L
E
R

Odnośnie końca, myślałem, że chłpiec położy kres nienawiści pomiędzy jasnymi i ciemnymi siłami lub przynajmniej nastąpi jakieś bardziej spektakularne rozwiązanie.

Podsumowując 10/10 i na razie nie widze konkurenta w tym gatunku. Jakie są wasze typy?
Chyba przeczytam książke.

użytkownik usunięty
p4trykx

beda jeszcze 2 czesci tak jak istnieja 3 tomy ksiazki,wiec fabula nie mogla sie tak prosto skonczyc;p

p4trykx

Nie oglądałam (bo nie wiedziałam), ale ty mnie zachęciłeś. Poszukam go i wtedy coś napiszę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones