PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139957}

Straż nocna

Nochnoy Dozor
6,7 20 253
oceny
6,7 10 1 20253
6,0 5
ocen krytyków
Straż nocna
powrót do forum filmu Straż nocna

Rosyjski Matrix!!!

ocenił(a) film na 4

Połączenie Matrixa, Underworlda i Eqwilibrium

ocenił(a) film na 10
Plainview

Ja tu jakoś nei mogę sie doszukać niczego z Matriksa (chodzi o efekty specjalne ??) ani Equlibrium. Film był realizowany na podstawie książki wiec chyab nie nawiązuje fabułą do niczego.

Plainview

Jeśli już szukać odniesień, to przede wszytkim do "Blade Runner". Zavulon w finałowej scenie to wypisz-wymaluj Roy Batty (Rutger Hauer) z filmu Scotta. w 'Nocnej Straży' brakuje tylko wcześniej dużego neonu 'TDK' (ale za to mamy kilka razy nachalną reklamę Nescafe ;)
'Po drodze' jeszcze mamy:
- Sceny z sową (nieodmienioną)
- reflektory świecące w okna deczowego miasta
- przebicie dłowni nożyczkami (w 'BR' gwożdziem..)
- w obu filmach bohater 'strzeże prawa', lecz ma w sobie coś z 'drugiej strony' (w wer. reżyserskiej 'BR' Rick Deckard to androrid). W obu filmach też bohater musi kogoś zabić.
- scena z wiszącym chłopcem (w 'BR' z Deckardem)
W czasie oglądania jeszcze miałem kilka 'kwiatków' - jak sobie przypomnę, to dopiszę :).
ps. Aha, scena w metrze - proponuję porównać do sceny z filmu 'Stygmaty".

Aristosek

aaa. jeszcze zabawny błąd na początku - w scenie bitwy na moście, gdy wszytko ulega 'zamrożeniu' - kitki na zbrojach falują na wietrze, wiatr porusza też dymem (mgłą?).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones