PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139957}

Straż nocna

Nochnoy Dozor
6,7 20 253
oceny
6,7 10 1 20253
6,0 5
ocen krytyków
Straż nocna
powrót do forum filmu Straż nocna

Zrobiono ogromny szum w okół tego filmu. Pamiętam, że wybrałem się na to do kina z pozytywnym nastawieniem, a tu kicha. W ogóle nie podobał mi się ten film, a końcówka była po prostu dramatyczna. Możliwe, że za bardzo nakręciły mnie reklamy... Mi się nie podobał

ocenił(a) film na 3
Szczepanek

Rzeczywiście, finał jest napompowany komunałami wywracającymi wątek najistotniejszy, dotyczący relatywizmu zła i dobra.
Ale widz ma też inne przeszkody, najważniejsza to montaż, ogromnie zlekceważono ten proces produkcji filmu.Rytm i napięcie tak pokopane jak ćwiczenia służące do tłumienia fonetyzacji i artykulacji w procesie nauki szybkiego czytania.Widz się gubi, do tego stopnia,że szuka podobieństw w ,,Matriksie" albo w ,,The Thing"(patrz wpisy w innych wątkach). Film do połowy może jeszcze uchodzić za pastisz, potem niestety odkrywa się fasadowość zamierzenia.Good night and good luck, esforty.
3/10

esforty

Ja też bardzo się zawiodłam na filmie. W dodatku jak ktoś nie czytał książki, to nie wiem, czy cokolwiek z tego zrozumie. Nie wytłumaczyli nawet co to jest Mrok. Szkoda, bo historia (przynajmniej w książce) jest świetna, a zrobili z tego jeden wielki chłam. Ledwo się zmusiłam, by obejrzeć do końca...

ocenił(a) film na 6
Smoar

nie czytałam książki, ale myślę, że w miarę zrozumiałam, o co chodzi w filmie i całkiem mi się podobał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones